fbpx

Pronájem koně

U nás používáme termín: výcvikové pronájmy. Co to znamená a v čem se lišíme od ostatních pronájmů?

V první řadě je potřeba si říci, jak funguje běžný pronájem v koňském světě. Většina majitelů koní si k sobě hledá člověka na výpomoc se svým koněm ve chvíli, kdy si chtějí snížit měsíční náklady spojené s péčí o koně nebo prostě nemají na koníka tolik času a chtějí mu dopřát více pohybu i péče. Pak vám svěří za úplatu docházku ke svému koni dle dohody. Nejběžnější je pak poloviční pronájem, tedy docházka k pronajatému koníkovi cca 2-3x týdně. Cena takového pronájmu se v Praze a okolí pohybuje v rozmezí 3000 – 5000Kč.  Majitelé koní si k sobě ovšem většinou hledají plnoleté pokročilé jezdce, protože svěřit koně dítěti bez dozoru je minimálně velmi riskantní až nezodpovědné. Nevýhodou pak je, že majitel koně si může kdykoliv pronájem rozmyslet, v ceně nejsou zahrnuté tréninky (jste tedy ponecháni na pospas svým dovednostem) a také ne každý majitel vám dovolí tréninky pod trenérem s koněm absolvovat, natožpak si složit  ZZVJ či vyjet na závody.

Pronájem u nás:

Poskytujeme unikátní možnost pronájmu koní dětem a juniorům, tedy osobám mladším 18 let. Pronájem je ruku v ruce spojený s výcvikem a dohledem trenéra, takže je svěřenec neustále posouvám v bezpečném prostředí a pod dohledem. Svěřenec se spolu s námi učí pečovat o svěřeného koně jako by byl jeho vlastní. Klienty vedeme v práci s koněm komplexně, aby byli v budoucnu schopni o koně se postarat naprosto samostatně a s potřebnými vědomostmi jak v péči, tak ve výcviku.  Možnost výjezdů na závody, ZZVJ atd. je u nás třešničkou na dortu společné práce a odměna pro všechny zúčastněné. Pokud si dvojice sedne natolik, že bude nerozlučná, je možnost budoucího odkupu koníka do vašeho vlastnictví. Tvoříme velmi přátelský kolektiv složený jak z „mamin“, tak z „puberťáků 🙂

Proč ne vlastní kůň? Proč pronájem?

Za mě platí zlaté pravidlo: než dítěti pořídíte koně, zkuste si předtím aspoň na rok pronájem. Utříbíte si tak myšlenky, zda na to opravdu máte jak  finančně tak časově a že je vaše dítě opravdu do koní zapálené „za každého počasí“,  aniž by na to doplatil kůň či vy.

Obrovskou výhodou pronájmu je paušální platba za měsíc, která se vám nemění, neplatíte tedy žádné další výdaje např. za léčbu koně, kováře, veterinární výlohy, výbavu koně atd. Také nemusíte vkládat peníze do nákupu koně a riskovat, že kůň se po týdnu zraní a vy budete do konce jeho života platit nemalé částky za jeho oléčbu. Také neriskujete potíže, pokud dítě přestane kůň bavit (hlavně puberta je prubířský kámen) 🙂  Nehrozí vám také náhlé výjezdy o půlnoci na Štědrý den ke kolice či jinému akutním stavu koně. Stejně tak můžete odjet na dovolenou, aniž byste museli řešit, kdo se o koně postará.

Cena výcvikového pronájmu:

Poloviční pronájem (3 dny v týdnu)………..10.000Kč/měsíc  (trénink pod trenérem 3x týdně)

Plný pronájem (6 dní v týdnu)………………..16.000Kč/měsíc (trénink pod trenérem 4-5x týdně)

Cena je konečná a je včetně tréninků.

Máte-li zájem pronájem koníka u nás vyzkoušet, kontaktujte nás na tel. 727 832 266